مقایسه قیمت تورهای خرداد ۱۴۰۱

مقایسه قیمت تورهای خرداد ۱۴۰۱

رسانه قطبنما: با گرم شدن تدریجی هوا در سومین ماه بهار، تورهای خرداد ۱۴۰۱ فرصت مناسبی برای استفاده از آب‌و هوای بهار و اندکی استراحت پس از ۳ ماه کار و فعالیت است. از مقاصد شمالی پوشیده در مه گرفته تا کشورهای جنوب آسیا، تورهای خرداد ۱۴۰۱ مقاصد متنوعی را پوشش می‌دهند.

بررسی‌های «رسانه قطبنما» نشان می‌دهد با توجه به جهش نرخ ارز در روزهای اخیر، همچنین تورم بی‌سابقه که بر قیمت کالاها و خدمات در بخش‌های مختلف از جمله گردشگری نیز اثر گذاشته، قیمت تورهای خرداد ۱۴۰۱ نسبت به اردیبهشت همین سال و مدت مشابه سال گذشته افزایش قابل ملاحظه خواهد داشت. 

با وجود این شرایط چه تورهایی در خرداد ۱۴۰۱ برگزار می‌شود؟  کدام مقاصد برای سفر در خرداد بهتر است؟ 

«رسانه قطبنما» با بررسی تورهای پرطرفدار خرداد ۱۴۰۱ به این سوالات پاسخ می‌دهد. پیش از این نیز، در گزارش‌هایی جداگانه راهنمای مقایسه قیمت تور‌های نوروز ۱۴۰۱ و راهنمای مقایسه قیمت تورهای اردیبهشت ۱۴۰۱، نرخ تورهای مختلف را در ماه‌های قبل بررسی کرده‌ایم.

بازه قیمت تورهای زیر در خرداد ۱۴۰۱ چقدر است؟

قیمت تورهای خرداد ۱۴۰۱ برای ۵ مقصد داخلی

tour-khordad

بر اساس بررسی‌ کارشناسان «رسانه قطبنما» از حدود ۱۳ آژانس گردشگری آنلاین و غیرآنلاین معتبر، سوباتان، اورامانات، ترکمن صحرا، آبشارهای لرستان و جنگل ابر، ۵ تور داخلی پرطرفدار در خرداد ۱۴۰۱ هستند. این تورها متناسب با نوع خدمات، مدت زمان تور، وسایل حمل و نقل و… با نرخ‌های متفاوتی به فروش می‌رسند. در این گزارش، کف و سقف قیمت سفر به هر کدام از این مقاصد با تور، مورد بررسی قرار گرفته است.

تور نئور به سوباتان خرداد ۱۴۰۱

هر ساله با فرا رسیدن خرداد ماه، علاقه‌مندان به طبیعت‌گردی بی‌صبرانه منتظرند تا بار دیگر مسیر جادویی دریاچه نئور به سوباتان را طی کنند. این تور اغلب به‌‌صورت زمینی و ۳.۵ روزه برگزار می‌شود. متناسب با نوع خدمات اقامتی و تعداد وعده غذایی که برگزارکننده تور در اختیار گردشگران قرار می‌دهد، قیمت تور نئور به سوباتان در خرداد ۱۴۰۱ از ۳.۱ میلیون تا ۳.۳ میلیون تومان متفاوت است.

قیمت تورهای خرداد ۱۴۰۱- تور نئور به سوباتان

تور اورامانات خرداد ۱۴۰۱

اگر به دنبال یک سفر کوتاه داخلی به غرب ایران هستید، سرزمین خیال‌انگیز اورامانات در کنار دریاچه سحرانگیز زریوار با چند توقف دیگر در قلب کردستان، یکی دیگر از تورهای پرطرفدار خرداد ۱۴۰۱ است. قیمت این تور ۳.۵ روزه که به‌صورت زمینی برگزار می‌شود، براساس نوع اقامتگاهی که در اختیار مسافران قرار می‌گیرد، از ۲.۷۵ میلیون تا ۳.۱۵ میلیون متفاوت است.

تورهای خرداد ۱۴۰۱- تور اورامانات

تور ترکمن صحرا (خالد نبی) خرداد ۱۴۰۱

ترکمن صحرا و خالد نبی در بهار همچون زمرد می‌درخشد و خرداد ماه، آخرین فرصت برای تماشای زیبایی تمام‌نشدنی این منطقه است. تور ترکمن صحرا به‌صورت زمینی و اغلب ۲.۵ تا ۳.۵ روزه برگزار می‌شود. متناسب با اینکه در این سفر در اقامتگاه بوم‌گردی اقامت داشته باشید یا هتل، قیمت تور ترکمن صحرا و خالد نبی در خرداد ۱۴۰۱، از ۱.۹ میلیون تا ۳.۱۵ میلیون متفاوت است.

قیمت تورهای خرداد ۱۴۰۱- تور ترکمن صحرا خالد نبی

تور آبشارهای لرستان خرداد ۱۴۰۱

طبیعت بکر و زیبای لرستان با آبشارهای چشم‌نواز، مقصد بعدی تورهای پرطرفدار خرداد ۱۴۰۱ است. این تور ۲.۵ روزه و زمینی با قیمت نسبتا مناسبی که دارد، گزینه خوبی برای یک سفر کوتاه داخلی است. 

تور آبشارهای لرستان خرداد ۱۴۰۱

تور جنگل ابر خرداد ۱۴۰۱

همیشه برای دیدن جنگل و غرق شدن در سرسبزی و لطافت بهار، لازم نیست راهی مازندران و گیلان در شمال کشور شویم. برای یک جنگل‌گردی سبک می‌توانید تور جنگل ابر شاهرود را انتخاب کنید. قیمت این تور زمینی و ۲.۵ روزه، متناسب با تعداد وعده‌های غذایی که در اختیار مسافر قرار می‌گیرد، بین ۱.۸۵۰ میلیون تا ۱.۹ میلیون تومان متفاوت است.

تورهای خرداد ۱۴۰۱- تور جنگل ابر

قیمت تورهای خرداد ۱۴۰۱ برای ۵ مقصد خارجی

برای برآورد هزینه یک سفر خارجی، پیش از آنکه نیاز داشته باشید هزینه تور را بررسی کنید، باید عوارض خروج از کشور و گاهی هزینه ویزا را نیز در نظر بگیرید.

طبق بررسی‌های «رسانه قطبنما»، استانبول، مالدیو، قبرس شمالی، کنیا و تور ترکیبی دهلی-آگرا-جیپور، از جمله ۵ تور خارجی پرطرفدار مسافران ایرانی در خرداد ۱۴۰۱ است. در میان این مقاصد، برخی همچون استانبول نسبتا مقرون‌به‌صرفه هستند و برخی دیگر مانند مالدیو، لوکس به شمار می‌روند.

قیمت تورهای خارجی خرداد ۱۴۰۱ نیز بر اساس آژانس برگزارکننده، نوع ایرلاین، هتل، مدت زمان برگزاری، خدمات جانبی و… متفاوت است. همچنین باید این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که نرخ برخی از این تورها در تعطیلات خرداد نسبت به سایر روزهای این ماه بیشتر است. 

در ادامه حداقل و حداکثر هزینه تورهای این ۵ مقصد خارجی پرطرفدار را بررسی می‌کنیم.

تور استانبول خرداد ۱۴۰۱

استانبول مقصد همیشه محبوب مسافران ایرانی است. از طرفی، با وجود جهش قیمت ارز در سال‌های اخیر و افزایش چند برابری قیمت سفرهای خارجی، بسیاری از مسافران ایرانی که در سال‌های گذشته می‌توانستند به کشورهای اروپایی و دورتر سفر کنند، حالا تنها توانایی سفر به کشورهای همسایه، همچون ترکیه را دارند. 

تورهای استانبول خرداد ۱۴۰۱، اغلب به‌صورت هوایی و ۳ روزه تا ۵ روزه برگزار می‌شوند. قیمت تور استانبول براساس شاخص‌هایی مانند مدت اقامت، قرار گرفتن تور در زمان تعطیلات یا خدماتی همچون بیمه مسافرتی، ترانسفر فرودگاهی و صبحانه متغیر است. مثلا قیمت تور ۳ روزه با اقامت در هتل‌های ۳ ستاره، ۵.۵ تا ۱۶ میلیون تومان است. همین تور، با اقامت در هتل‌های ۴ ستاره، ۶.۴ تا ۳۱ میلیون تومان و در هتل‌های ۵ ستاره، ۷.۳ تا ۱۳۲ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

تور استانبول خرداد ۱۴۰۱

تور مالدیو خرداد ۱۴۰۱

مسافران ایرانی می‌توانند ویزای مالدیو را به‌صورت فرودگاهی دریافت کنند. بررسی نرخ تورها به مقصد مالدیو نشان می‌دهد تور هوایی ۵ شب مالدیو با اقامت در هتل‌های ۳ تا ۵ ستاره بین ۲۳.۷۷ تا ۴۴۶ میلیون تومان برای گردشگران ایرانی آب می‌خورد.

تورهای All in مالدیو

مالدیو، از جمله مقاصدی است که هتل های All Inclusive بسیاری را به گردشگران پیشنهاد می‌دهد. در صورت اقامت در یک هتل‌ All Inclusive، مسافر می‌تواند تا ساعت ۲۴:۰۰ به‌صورت رایگان به تمام وعده‌های غذایی دسترسی داشته باشد. در برخی هتل‌ها، این امکان شامل برخی نوشیدنی‌ها و میان‌وعده‌ها نمی‌شود. هتل‌های All Inclusive همچنین امکانات تفریحی مختلفی همچون استخر، ساحل اختصاصی، باشگاه بدنسازی و … را در اختیار مهمانان قرار می‌دهند. 

هتل‌های All in مالدیو اغلب ۴ و ۵ ستاره هستند. با در نظر گرفتن این موضوع، تور هوایی ۵ شبه All in مالدیو در خرداد ۱۴۰۱  بین ۴۵.۵ تا ۴۹۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. این بازه قیمت، به دلیل تفاوت خدمات مختلف هتل‌ها است که به گردشگران ارائه می‌شود. به‌طور مثال، برخی هتل‌های All in مالدیو شامل اتاق‌های رو به ساحل و برخی دیگر اتاق‌های روی آب با استخر متصل به اقیانوس است. 

قیمت تورهای خرداد ۱۴۰۱- تور مالدیو خرداد ۱۴۰۱

تور قبرس شمالی خرداد ۱۴۰۱

قبرس به‌عنوان نگین مدیترانه، یکی از مقاصد پرطرفدار تورهای خرداد ۱۴۰۱ است. تور هوایی و ۶ شبه قبرس شمالی در خرداد ۱۴۰۱ با امکاناتی همچون بیمه مسافرتی، لیدر فارسی زبان و اقامت در هتل‌های ۳ تا ۵ ستاره هم‌اکنون بین ۲۰ تا ۲۶ میلیون تومان هزینه روی دست گردشگر ایرانی می‌گذارد.

تورهای All Inclusive قبرس شمالی

قبرس نیز هتل های All Inclusive بسیاری دارد. نرخ تور هوایی ۶ شبه All in قبرس شمالی در خرداد ۱۴۰۱، بین ۲۶ تا ۵۰ میلیون تومان برآورد می‌‌شود. در تور هوایی ALL in قبرس شمالی،

مسافر علاوه بر امکاناتی همچون بیمه مسافرتی و لیدر فارسی زبان می‌تواند تا ساعت ۲۴ به‌صورت رایگان از سه وعده صبحانه، ناهار و شام در هتل استفاده کند.

تورهای UALL قبرس شمالی

هتل‌های UALL نیز از گزینه‌های اقامتی دیگر قبرس است. گردشگران در مدت اقامت در هتل‌های یوآل (Ultra Inclusive)، به تمام وعده‌های غذایی، نوشیدنی‌ها، میان‌وعده و .. به‌صورت رایگان و ۲۴ ساعته دسترسی خواهند داشت و هیچ هزینه اضافه دیگری پرداخت نمی‌کنند. هتل‌های UALL امکانات رفاهی و تفریحی بسیار متنوعی نیز دارند و مهمانان می‌توانند بدون نیاز به خروج از هتل تفریحات متعددی را تجربه کنند.

تور هوایی ۶ شبه UALL قبرس شمالی در سومین ماه سال ۱۴۰۱ به‌طور متوسط بین ۲۸.۵ تا ۵۸ میلیون تومان به فروش می‌رسد. 

تور قبرس شمالی خرداد ۱۴۰۱

تور کنیا خرداد ۱۴۰۱

تور کنیا در خرداد ۱۴۰۱ برای علاقه‌مندان به فرهنگ و طبیعت آفریقا، فرصت مغتنمی است تا تجربه‌ای شگفت‌انگیز از فرهنگ مومباسا تا طبیعت نایروبی داشته باشند. در زمان نگارش این گزارش (هفته پایانی اردیبهشت ۱۴۰۱)، تور ترکیبی کنیا به‌صورت هوایی و زمینی و ۷، ۸ و ۹ شبه برگزار می‌شود. بسته به مدت زمان تور و اقامت در هتل‌های ۳ تا ۵ ستاره، تور کنیا در خرداد ۱۴۰۱ قیمت‌های مختلفی دارد.

هزینه بلیط هواپیما به مقصد کنیا در زمان نگارش این گزارش در اردیبهشت ۱۴۰۱، بین ۱۲.۱۶ تا ۱۵۵ میلیون تومان متفاوت است. 

همچنین بر اساس اطلاعات درج شده در وب‌سایت «evisa.go.ke»، هزینه ویزای یکبار ورود کنیا در زمان نگارش این گزارش، ۵۱ دلار است.

تور کنیا خرداد ۱۴۰۱

تور ترکیبی دهلی- آگرا- جیپور خرداد ۱۴۰۱

خرداد فصل باران‌های موسمی در هند و یکی از بهترین ماه‌ها برای سفر به این کشور زیبا است. تور ترکیبی ۷ شبه دهلی- آگرا-جیپور که به صورت هوایی و زمینی برگزار می‌شود، با ارائه خدمات ترانسفر، بیمه مسافرتی و لیدر در خرداد ۱۴۰۱ در صورت اقامت در هتل‌های ۳ تا ۴ ستاره به‌طور متوسط بین ۱۸ تا ۲۳.۷ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

همین تور با خدماتی مشابه در خرداد ۱۴۰۱، با اقامت در هتل‌های ۴ و ۵ ستاره بین ۲۰ تا ۲۷.۱ میلیون تومان به فروش می‌رسد. 

تور دهلی-آگرا-جیپور خرداد ۱۴۰۱

یکی از مهم‌ترین مواردی که هنگام رزرو تور باید به آن دقت کنید، قراردادی است که با آژانس مورد نظر می‌بندید. در کنار بررسی خدمات مختلف تورها، مطلب «حقوق گردشگران در خرید و دریافت خدمات سفر» به شما کمک می‌کند تا از مبادی درست، حقوق‌تان را پیگیری کنید. 

شما هنگام انتخاب میان تورهای داخلی و خارجی، به چه نکاتی توجه می‌کنید؟ کدام شهر یا کشور مقصد سفر شما در خردادماه ۱۴۰۱ است؟ 

گزارش‌های تحلیلی گردشگری را در «رسانه قطبنما» بخوانید.