مقایسه قیمت تورهای اردیبهشت ۱۴۰۱

 قیمت تورهای اردیبهشت ۱۴۰۱

رسانه قطبنما: تورهای اردیبهشت ۱۴۰۱ یکی از گزینه‌های جذاب سفر برای مسافرانی است که اغلب تعطیلات نوروز را در خانه سپری کردند. آب‌وهوای بهاری اردیبهشت، در کنار گذر از ترافیک بالای سفر در نوروز، این ماه را به یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های سفر در بین ایرانیان تبدیل کرده است.

از سوی دیگر، با قرار گرفتن تعطیلات عید فطر در اواسط اردیبهشت ۱۴۰۱، بسیاری این فرصت را مغتنم می‌شمرند و قصد رزرو تورهای بهار ۱۴۰۱ را دارند.

نگاهی به قیمت تورهای اردیبهشت ۱۴۰۱، از افزایش قابل توجه نرخ‌ها خبر می‌دهد؛ موضوعی که می‌تواند اثرات قابل‌توجهی بر میزان سفرها، به‌ویژه سفرهای گروهی با تور داشته باشد.

در چنین شرایطی چه مقاصدی برای سفر در اردیبهشت بهتر است؟ چه تورهایی در اردیبهشت برگزار می‌شود؟ چگونه می‌توان یک تور مناسب انتخاب کرد؟

کارشناسان «رسانه قطبنما» با بررسی تورهای پرفروش اردیبهشت ۱۴۰۱ به این سوالات پاسخ می‌دهد. پیش از این و در آستانه نوروز، «رسانه قطبنما»، راهنمای مقایسه قیمت تور‌های نوروز ۱۴۰۱ را نیز منتشر کرد.

چطور قیمت تورها را مقایسه کنیم؟

چطور قیمت تورها را مقایسه کنیم؟

ارائه خدمات با کیفیت بالا، از کلیدی‌ترین نکات برای تجربه یک تور مسافرتی به‌یادماندنی است؛ اما منظور از کیفیت بالا، لزوما تجربه اقامت در یک هتل ۵ ستاره لوکس نیست.

اگر قرار است تورهای اردیبهشت ۱۴۰۱ را رزرو کنید تنها به مقایسه قیمت‌ها اکتفا نکنید. گاه دو تور با قیمت تقریبا یکسان، سطح خدمات متفاوتی را ارائه می‌دهند و یا برعکس، تورهایی که خدمات یکسانی را ارائه می‌دهند اما قیمت‌های متفاوتی دارند. 

از این رو، باید به‌جای آنکه صرفا قیمت تورها را اساس مقایسه خود قرار دهید، بهتر است شیوه حمل‌ونقل، درجه و کیفیت مرکز اقامتی، تعداد روزهای سفر، وعده‌های غذایی و… را به عنوان برخی از مهم‌ترین نکات هنگام مقایسه تورها در نظر بگیرید و در نهایت، بر اساس اولویت‌های خود یک تور را انتخاب کنید؛ به‌خصوص اگر هنوز تصمیم نگرفته‌اید، بین یک تور داخلی و خارجی کدام‌یک را انتخاب کنید.

اما نرخ برخی از تورهای داخلی و خارجی در اردیبهشت ۱۴۰۱ از مبدا تهران و با امکانات مختلف چقدر است؟

قیمت تورهای داخلی اردیبهشت ۱۴۰۱

تورهای داخلی اردیبهشت ۱۴۰۱

بررسی‌های «رسانه قطبنما» از ۵ آژانس گردشگری آنلاین و غیرآنلاین معتبر نشان می‌دهد، ماسال، کاشان، شیراز، یزد و چابهار ۵ تور داخلی پرطرفدار در اردیبهشت ۱۴۰۱ هستند؛ تورهایی که توسط آژانس‌‌های مختلف با خدمات و نرخ‌های متفاوت به فروش می‌رسند. در این گزارش، کف و سقف قیمت سفر با تور به هر کدام از این مقاصد مورد بررسی قرار گرفته است.

تور ماسال (اولسبلنگاه) اردیبهشت ۱۴۰۱

برای علاقه‌مندان به طبیعت‌گردی، تور ماسال ییلاق اولسبلنگاه در اردیبهشت یک تجربه فراموش‌‌نشدنی است. این تورها به‌‌صورت زمینی و اغلب ۲ روزه برگزار می‌شود. بسته به اینکه برگزارکننده تور چند وعده غذایی مسافران را بر عهده داشته باشد و چه نوع خدمات اقامتی در اختیار گردشگران قرار دهد، قیمت این تور از ۱.۳ میلیون تا ۱.۹ میلیون تومان متفاوت است.

تور ماسال ییلاق اولسبلنگاه اردیبهشت ۱۴۰۱

تور گلاب‌ گیری کاشان اردیبهشت ۱۴۰۱

هوای مطبوع اردیبهشت، در کنار بوی دل‌انگیز گل‌های محمدی، کاشان را به یکی از محبوب‌ترین شهرهای ایران در اردیبهشت ماه تبدیل می‌کند. تور گلاب‌گیری کاشان برای آن‌هایی که در مرکز کشور ساکن هستند و علاقه‌مندند که یک سفر کوتاه داخلی را در اردیبهشت تجربه کنند، انتخاب بسیار مناسبی است. این تور که به نسبت قیمت مناسبی دارد بین ۱ تا ۲ روز برگزار می‌شود.

تور گلاب‌ گیری کاشان اردیبهشت ۱۴۰۱

تور شیراز اردیبهشت ۱۴۰۱

شیراز در تمامی فصول سال زیبا است اما اردیبهشت شیراز را نباید از دست داد. تورهای  شیراز در اردیبهشت ۱۴۰۱ به‌صورت زمینی، ریلی و هوایی برگزاری می‌شود و نرخ آن بین ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تا ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان متغیر است.

نرخ‌های موجود در جدول زیر با احتساب اقامت افراد در اتاق‌های دو تخته در مراکز اقامتی با درجه‌بندی مختلف استخراج شده است و برای اتاق‌های یک تخته یا بیش از دو تخته، نرخ متفاوتی ارائه می‌شود.

تور شیراز اردیبهشت ۱۴۰۱

تور چابهار اردیبهشت ۱۴۰۱

طبیعت زیبای چابهار در کنار آب‌وهوای دلپذیر اردیبهشت، سبب شده تا در سال‌های اخیر تور چابهار در اردیبهشت طرفداران زیادی داشته باشد. تورهای چابهار به‌صورت هوایی برگزار می‌شوند و هزینه تورهای ۴ روزه (۳ شب اقامت) آن با صبحانه در هتل‌های ۳ ستاره بین ۳.۵ تا ۵ میلیون است. اگر قصد اقامت در هتل ۴ ستاره را داشته باشید، این هزینه بین ۳.۵ تا ۵.۵ میلیون تومان و در هتل‌های ۵ ستاره بین ۳.۷ تا ۸.۵ میلیون تومان است.

نرخ‌های موجود در جدول زیر با احتساب اقامت افراد در اتاق‌های دو تخته در مراکز اقامتی با درجه‌بندی مختلف استخراج شده است و برای اتاق‌های یک تخته یا بیش از دو تخته، نرخ متفاوتی ارائه می‌شود.

تور چابهار اردیبهشت ۱۴۰۱

تور یزد اردیبهشت ۱۴۰۱

هوای شهر کویری یزد اگرچه در اغلب روزهای سال گرم است اما این گرما در اردیبهشت لذت‌بخش است. تور زمینی ۳ روزه یزد در اردیبهشت با هزینه ۱.۸ میلیون تومانی انتخاب خوبی برای سفر در این ماه است.

نرخ‌های موجود در جدول زیر با احتساب اقامت افراد در اتاق‌های دو تخته در مراکز اقامتی با درجه‌بندی مختلف استخراج شده است و برای اتاق‌های یک تخته یا بیش از دو تخته، نرخ متفاوتی ارائه می‌شود.

تور یزد اردیبهشت ۱۴۰۱

قیمت تورهای خارجی اردیبهشت ۱۴۰۱

آنتالیا، ارمنستان، گرجستان، پوکت و تور ترکیبی کوالالامپور- سنگاپور، ۵ تور خارجی پرطرفدار مسافران ایرانی در اردیبهشت ۱۴۰۱ هستند. برخی از این مقاصد، مقرون‌به‌صرفه و برخی دیگر، لوکس به شمار می‌روند. نکته قابل توجه درباره نرخ تورهای خارجی اردیبهشت ۱۴۰۱ این است که برخی از این تورها در تعطیلات عید فطر نسبت به سایر روزهای این ماه از قیمت‌های بالاتری برخوردارند. علاوه بر زمان سفر، نوع ایرلاین، هتل و آژانس برگزارکننده تور هم در نرخ تورها تاثیرگذارند. همچنین به خاطر داشته باشید در صورت رزرو تور خارجی باید علاوه بر این هزینه، عوارض خروج از کشور را نیز پرداخت کنید. در این گزارش، حداقل و حداکثر هزینه تورهای این ۵ مقصد خارجی مورد بررسی قرار گرفته است.

تور آنتالیا اردیبهشت ۱۴۰۱

ترکیه همواره یکی از محبوب‌ترین مقاصد مسافران ایرانی در تمام فصول سال است که نسبت به مقاصد خارجی دیگر مقرون‌به‌صرفه‌تر است. با فرا رسیدن اردیبهشت ماه، تورهای ترکیه نیز بیش از پیش رونق می‌یابد. در این بین شهر ساحلی آنتالیا یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها در میان مسافران ایرانی است. 

تورهای آنتالیا به دو صورت هوایی و ترکیب هوایی و زمینی برگزار می‌شوند. تور هوایی ۶ شبه آنتالیا در اردیبهشت ۱۴۰۱ با خدماتی همچون بیمه مسافرتی، ترانسفر فرودگاهی و صبحانه در هتل‌های ۳ ستاره ۱۱.۵ تا ۱۴.۷ میلیون تومان به فروش می‌رسد. همین تور در صورتی که به صورت ترکیب هوایی و زمینی (بخشی از حمل و نقل به صورت زمینی و بخشی به صورت هوایی) برگزار شود، به‌طور متوسط بین ۶.۹۹ تا ۱۲.۲ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. 

تور هوایی ۶ شبه آنتالیا با خدماتی همچون بیمه مسافرتی، ترانسفر فرودگاهی و صبحانه در هتل‌های ۴ ستاره نیز در اردیبهشت ۱۴۰۱ بین ۱۰.۱ تا ۲۰ میلیون و در هتل‌های ۵ ستاره بین ۱۶.۷۹ تا ۷۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد. 

تورهای All Inclusive آنتالیا

در صورت اقامت در یک هتل‌ All Inclusive، مسافر می‌تواند تا ساعت ۲۴:۰۰ به‌صورت رایگان به تمام وعده‌های غذایی دسترسی داشته باشد. البته در برخی هتل‌ها این امکان شامل برخی نوشیدنی‌ها و میان‌وعده‌ها نمی‌شود. هتل‌های All Inclusive همچنین امکانات تفریحی مختلفی همچون استخر، ساحل اختصاصی، باشگاه بدنسازی و … را در اختیار مهمانان قرار می‌دهند. 

در صورتی که هتل محل اقامت شما ۳ ستاره باشد، نرخ تور هوایی ۶ شبه ALL in آنتالیا در اردیبهشت ۱۴۰۱ بین ۹ تا ۱۷.۵ میلیون تومان است. تور هوایی و زمینی ۶ شبه ALL in در هتل‌های ۳ ستاره نیز در ماه دوم بهار ۱۴۰۱ بین ۸.۹ تا ۱۰.۷ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

تور هوایی ۶ شبه ALL in آنتالیا نیز در همین ماه و در هتل‌های ۴ ستاره، به‌طور متوسط بین ۱۰ تا ۲۹.۴ میلیون تومان است. همچنین تور ترکیبی هوایی و زمینی ۶ شبه ALL in آنتالیا در هتل‌های ۴ ستاره بین ۹.۹۳ تا ۱۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

در اردیبهشت ۱۴۰۱ تور هوایی ۶ شبه ALL in آنتالیا در هتل‌های ۵ ستاره بین ۱۷ تا ۶۷ میلیون تومان به فروش می‌رسد. همچنین نرخ تور ترکیبی هوایی و زمینی ۶ شبه ALL in آنتالیا در هتل‌های ۵ ستاره بین ۱۰.۷ تا ۱۹ میلیون تومان است.

تورهای UALL آنتالیا

در مدت اقامت مسافر در هتل‌های یوآل (ultra inclusive)، تمام وعده‌های غذایی، نوشیدنی‌ها، میان‌وعده، و .. به‌صورت رایگان و ۲۴ ساعته در اختیار مسافر قرار می‌گیرد و مهمان هیچ هزینه اضافه دیگری پرداخت نمی‌کند. هتل‌های UALL امکانات رفاهی و تفریحی بسیار متنوعی دارند و مهمانان می‌توانند بدون نیاز به خروج از هتل تفریحات متعددی را تجربه کنند.

تور هوایی ۶ شبه UALL آنتالیا در هتل‌های ۳ ستاره، در حال حاضر بین ۱۷ تا ۱۸ میلیون تومان به فروش می‌رسد. تور هوایی ۶ شبه UALL آنتالیا در هتل‌های ۴ ستاره نیز در اردیبهشت ۱۴۰۱، به‌طور متوسط بین ۱۱.۶ تا ۳۰.۴ میلیون تومان است.  در صورتی که شیوه حمل‌ونقل ترکیبی هوایی و زمینی را انتخاب کنید، نرخ تور ۶ شبه  UALL آنتالیا در هتل‌های ۴ ستاره بین ۹.۳۹ تا ۱۷.۴ میلیون تومان است.

در صورت اقامت در هتل‌های ۵ ستاره، تور هوایی ۶ شبه UALL آنتالیا در دومین ماه سال ۱۴۰۱ به‌طور متوسط بین ۱۲.۲ تا ۹۷ میلیون تومان به فروش می‌رسد. این بازه قیمت، به دلیل تفاوت خدماتی است که به گردشگران ارائه می‌شود. همچنین نرخ تور هوایی و زمینی ۶ شبه UALL آنتالیا، در هتل‌های ۵ ستاره،  ۱۱.۴ تا ۳۲.۹۹ میلیون تومان برآورد شده است. 

تور آنتالیا اردیبهشت ۱۴۰۱

تور پوکت اردیبهشت ۱۴۰۱

تور هوایی ۷ شب پوکت تایلند با خدماتی همچون بیمه مسافرتی، ترانسفر فرودگاهی و صبحانه در هتل‌های ۳ ستاره بین ۳۰  تا ۳۵ میلیون تومان به‌ازای هر نفر است. این تور با اقامت در هتل‌های ۴ ستاره بین ۳۰ تا ۴۱ میلیون و در هتل‌های ۵ ستاره بین ۳۲ تا ۸۸ میلیون تومان به فروش می‌رسد. مقامات تایلندی به‌تازگی اعلام کرده‌اند ویزای تایلند در کمتر از یک روز صادر می‌شود.

تور پوکت اردیبهشت ۱۴۰۱

تور تفلیس اردیبهشت ۱۴۰۱

مسافران ایرانی می‌توانند بدون اخذ ویزای توریستی به گرجستان سفر کنند. با توجه به این موضوع تور هوایی ۴ روزه تفلیس با خدمات بیمه مسافرتی، ترانسفر فرودگاهی و صبحانه در هتل‌های ۳ ستاره، از ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تا ۷ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. تور‌های ۴ روزه تفلیس با خدمات مشابه در هتل‌های ۴ ستاره از ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تا ۹ میلیون تومان و در هتل‌های ۵ ستاره از ۸ تا ۱۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

تور تفلیس اردیبهشت ۱۴۰۱

تور کوالالامپور+ سنگاپور اردیبهشت ۱۴۰۱

در حال حاضر تور ترکیبی ۸ روز کوالالامپور و سنگاپور با خدمات بیمه مسافرتی، ترانسفر فرودگاهی و صبحانه در هتل‌های ۳ و ۴ ستاره به‌طور متوسط بین ۲۵ تا ۳۳ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. تورهای هوایی ۸ روز با خدمات مشابه در هتل‌های ۵ ستاره نیز ۳۳ تا ۴۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

تور کوالالامپور+ سنگاپور اردیبهشت ۱۴۰۱

تور ایروان اردیبهشت ۱۴۰۱

تور ۴ روز ارمنستان (ایروان) به دو صورت زمینی و هوایی برگزار می‌شود. تور زمینی ۴ روزه ارمنستان در اردیبهشت ۱۴۰۱ با خدمات بیمه مسافرتی و صبحانه در هتل ۳ ستاره به‌طور متوسط بین ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تا ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. همین تور با خدمات مشابه در هتل‌ ۴ ستاره بین ۴ تا ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

تور ۴ روزه هوایی ایروان نیز در همین ماه با خدمات بیمه مسافرتی، ترانسفر فرودگاهی و صبحانه در هتل‌ ۳ ستاره به‌طور متوسط بین ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تا ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. هزینه تور ۴ روزه با خدمات مشابه در هتل ۴ ستاره ۹ تا ۱۱ میلیون تومان و در هتل ۵ ستاره بین ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تا ۱۹ میلیون تومان است.

تور ایروان اردیبهشت ۱۴۰۱

اگر قبل از مرحله رزرو، زمان کافی برای بررسی ویژگی تورها، خدماتی که ارائه می‌دهند و .. اختصاص دهید، در نهایت سفر لذت‌بخش‌تری را تجربه خواهید کرد. در کنار بررسی خدمات مختلف تورها، حتما قرارداد بسته سفری که خریداری می‌کند را با دقت بخوانید. به‌عنوان یک مسافر بهتر است با حقوق خود نیز آشنا باشید تا در صورت بروز مشکل بتوانید از مبادی درست، حقوق‌تان را پیگیری کنید. برای آشنایی با حقوق خود می‌توانید مطلب «حقوق گردشگران در خرید و دریافت خدمات سفر» را در «رسانه قطبنما» بخوانید.

شما در اردیبهشت ۱۴۰۱ به کدام شهر یا کشور سفر خواهید کرد؟ هنگام انتخاب میان تورهای داخلی و خارجی، به چه نکاتی توجه می‌کنید؟

آخرین اخبار بازار سفر را از «رسانه قطبنما» دنبال کنید.