تلاش مالزی برای جذب دوباره مسافران ایرانی

تلاش مالزی برای بازگرداندن مسافران ایرانی

رسانه قطبنما: مالزی پس از ۲ سال توقف سفرها، مرزهای خود را به روی گردشگران باز کرده و شرایط سفر به مالزی در دوران کرونا تسهیل شده است. در همین راستا، مدیرکل تبلیغ و ترویج گردشگری مالزی در راس هیاتی متشکل از مدیران گردشگری و هتلداران این کشور، به تهران سفر کرده است.

در جریان این سفر، هیات مالزیایی در نشستی با برخی از آژانس‌های ایرانی دیدار کرد تا آن‌ها را با زیرساخت‌های جدیدی آشنا کند که در دوران کرونا به مالزی اضافه شده و زمینه را برای بازگشت مسافران ایرانی به مالزی مهیا کند.

مالزی در دو سال گذشته از فرصت کرونا برای توسعه زیرساخت‌هایی همچون توسعه و تقویت پارک‌های تفریحی و مراکز خانوادگی استفاده کرده و قصد دارد در کنار شهرت خود به‌عنوان مقصد حلال و گردشگری سلامت، برای خانواده‌ها نیز جذاب باشد.

ایران یکی از بازارهای مهم مالزی در منطقه خاورمیانه است و حالا با از سر گیری سفرها، مقامات گردشگری مالزی برای بازگرداندن مسافران ایرانی، روی جذب خانواده‌ها تمرکز کرده‌اند. برگزاری تورهای آشناسازی و تبلیغات گسترده در شبکه‌های اجتماعی نیز از جمله برنامه‌های مالزی برای جلب نظر مسافران ایرانی است. 

به گزارش ایسنا، زین‌الدین عبدالوهاب، مدیرکل تبلیغ و ترویج گردشگری وزارت گردشگری مالزی که در راس این هیات به تهران سفر کرده، در این نشست، افزایش چند برابری هزینه سفرهای بین‌المللی را متاثر از گرانی و کمبود پروازها دانست. وی با اشاره به اینکه هزینه سفر به مالزی را باید با کشورهای مشابه آن مقایسه کرد نه با کشورهایی همچون ترکیه، گفت: «اگر هتل‌های مالزی را با هتل‌های بالی و یا سنگاپور مقایسه کنید خواهید دید که بسیار ارزان‌تر است؛ به طوری که با کمتر از ۱۰۰ دلار می‌توان در هتل‌های مالزی اتاق رزرو کرد، ولی در کشورهای اطراف مالزی این ممکن نیست».

در این جلسه حرمت‌الله رفیعی، رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران از مقامات گردشگری مالزی خواست تا زمینه را برای سفر شهروندان مالزی به ایران فراهم کنند و با توجه به برنامه مالزی برای بازاریابی در عمان و قطر، با ایران تورهای مشترک تعریف کنند تا عمانی‌ها و قطری‌ها در حین سفر به مالزی به ایران نیز سفر داشته باشند.

کاردار سفارت مالزی نیز با اشاره به اینکه درخواست‌های زیادی برای سفر به ایران وجود دارد، گفت: «ایران کشور زیبایی است، اما باید مثل مالزی زیرساخت‌ها را بهتر کند؛ همان‌طور که مالزی تلاش می‌کند به استاندارد بین‌المللی دست یابد ایران هم باید تلاش کند».

پیشنهاد «رسانه قطبنما»:

تمرکز مالزی بر جذب گردشگران خاورمیانه