به‌روزشده تا ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

شرایط سفر به مالزی در دوران کرونا

 جدیدترین شرایط سفر به مالزی در دوران کرونا

رسانه قطبنما: بنابر اعلام وب‌سایت Malaysia.Travel، از اول می ۲۰۲۲ (۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱)، مسافران واکسینه دیگر نیازی به انجام آزمایش کرونا قبل از سفر به مالزی و در بدو ورود به این کشور ندارند. این قانون برای افراد کمتر از ۱۲ سال و همچنین افرادی که طی ۶ تا ۶۰ روز گذشته به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند نیز اعمال می‌شود. مقامات مالزی همچنین اعلام کرده‌اند از این تاریخ، مسافران برای سفر به مالزی از ارائه بیمه مسافرتی معاف‌اند.

در عین حال، مسافرانی که به‌طور کامل واکسینه نشده‌اند، باید ۲ روز قبل از سفر به مالزی، آزمایش RT-PCR و ظرف ۲۴ ساعت پس از ورود به این کشور آزمایش RTK-Ag انجام دهند و به‌مدت ۵ روز قرنطینه شوند. (افراد کمتر از ۱۷ سال از قرنطینه معاف‌اند.) گفتنی است، مسافری که نتیجه تستش مثبت شده باشد، باید به‌مدت ۷ روز قرنطینه شود و از اپلیکیشن «MySejahtera» برای ارسال نتایج آزمایش کووید-۱۹ و ارزیابی سلامت خود استفاده کند. با این حال، اگر آزمایش RTK-Ag این افراد، در روز چهارم منفی شود، ممکن است زودتر از قرنطینه خارج شوند.

همچنین همه مسافران (واکسینه و غیرواکسینه) باید قبل از سفر به مالزی یک فرم ورود را از طریق اپلیکیشن «MySejahtera»، تکمیل کنند. 

فایزر-بیون‌تک، آسترازنکا، جانسون، سینوفارم، سینوواک، کوواکسین، کوویشیلد، نواوکس، کانسینو، مدرنا، اسپوتنیک وی و اسپوتنیک لایت از جمله واکسن‌های موردتایید مالزی است.

این شرایط تا تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۲۲ (۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ) تغییر نکرده است. 

آخرین شرایط سفر به کشورهای مختلف را از «رسانه قطبنما» دنبال کنید.