هیئت گردشگری مالزی در حاشیه ATM دبی خبر داد

تمرکز مالزی بر جذب گردشگران خاورمیانه

تمرکز مالزی بر جذب گردشگران خاورمیانه

رسانه قطبنما: هیئت «توریسم مالزی»، زیر نظر وزارت گردشگری، هنر و فرهنگ مالزی، بار دیگر با حضور در نمایشگاه گردشگری دبی ATM، مالزی را به بازار خاورمیانه معرفی می‌کند. این هیئت در این نمایشگاه، با نمایش جدیدترین جاذبه‌ها و مقاصد برای خرید، تفریحات ​​خانوادگی، ماجراجویی در طبیعت، مقاصد ویژه ماه عسل، سفرهای لوکس، مالزی را به‌عنوان یک مقصد امن به بازدیدکنندگان نشان می‌دهد.

مالزی در اول آوریل ۲۰۲۲ (۱۲ فروردین ۱۴۰۱)، مرزهای خود را به‌روی گردشگران بین‌المللی گشوده و شرایط سفر به مالزی در دوران کرونا تسهیل شده است.

«داتو سری نانسی»، وزیر گردشگری این کشور در این خصوص و در نشستی در ATM دبی گفت: «این بازگشایی نقطه عطفی برای صنعت گردشگری مالزی بود؛ چراکه باعث شد ما از بازدیدکنندگان بین‌المللی بیشتری که برای اولین بار به مالزی سفر می‌کنند و همینطور از مسافرانی که پیش از این نیز به مالزی سفر کرده‌ بود، استقبال کنیم و این امر، اقتصاد مالزی را تقویت می‌کند.»

او افزود: «اکنون که مرزهای مالزی به‌طور کامل بازگشایی شده است، ما مطمئنیم که شاهد بازگشت قوی گردشگری و به‌دنبال آن بهبود اقتصادی خواهیم بود. بر اساس پیش‌بینی ما امسال ۲ میلیون گردشگر بین‌المللی وارد مالزی می‌شوند که درآمد گردشگری ما را به بیش از ۸.۶ میلیارد رینگیت (حدود ۲ میلیارد دلار) خواهد رساند.»

پیش از همه‌گیری، در سال ۲۰۱۹، مالزی میزبان ۳۹۷ هزار و ۷۲۶ گردشگر از منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) بود. در این میان، بزرگ‌ترین بازار خاورمیانه‌ای مالزی، عربستان سعودی بود و بیش از ۳۰ درصد از گردشگران ورودی به این کشور از خاورمیانه را تشکیل می‌داد. 

رویداد بازار سفر عربی یا ATM دبی، از ۹ تا ۱۲ می (۱۹ تا ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ) در مرکز تجارت جهانی دبی در حال برگزاری است. امسال، هیئت مالزی توسط وزیر گردشگری، هنر و فرهنگ مالزی هدایت می‌شود و پاویون این کشور متشکل از ۶۴ نماینده به نمایندگی از ۳۲ سازمان است و شامل هتل‌ها و ریزورت‌ها، آژانس‌های مسافرتی، صاحبان خدمات گردشگری و نمایندگانی از هیئت‌های گردشگری دولتی است. در طول این رویداد ۴ روزه، این هیئت محصولات و خدمات گردشگری خود را به‌طور ویژه به بازار خاورمیانه ارائه خواهد کرد.

هدف از این ماموریت افزایش تعهد به ایجاد همکاری‌ در بخش گردشگری، مشارکت در همکاری‌های آینده و همکاری با صنعت سفر و گردشگری در منطقه است. داتو سری نانسی در این خصوص می‌گوید: «ما بر جذب گردشگران خاورمیانه به مالزی تاکید و تمرکز خواهیم کرد، به همین دلیل سعی می‌کنیم تبلیغات خود را در این نمایشگاه افزایش دهیم.»

در این رویداد، داتو سری نانسی با مدیران شرکت‌های هواپیمایی خاورمیانه دیدار خواهد کرد تا درباره همکاری‌های آتی گفتگوهایی داشته باشند. همچنین روز گذشته، کشورهای مالزی و امارات با هم تفاهم‌نامه همکاری گردشگری امضا کردند. این تفاهم به‌سود اقتصاد مالزی و تقویت روابط مالزی و امارات متحده عربی خواهد بود.

«رسانه قطبنما»، به‌عنوان نخستین رسانه راهبردی و مجری تخصصی بازاریابی گردشگری و هتلداری ایران، در رویداد بزرگ نمایشگاه گردشگری دبی (ATM) ۲۰۲۲ حضور دارد تا آخرین اخبار کنفرانس‌ها و سمینارها و رویدادهای جانبی این نمایشگاه را پوشش دهد.

پیشنهاد «رسانه قطبنما»:

جزئیات نمایشگاه گردشگری دبی ATM