روایت اختصاصی «قطبنما» از نمایشگاه گردشگری دبی ۲۰۲۲ + ویدیو

روایت اختصاصی «قطبنما» از نمایشگاه گردشگری دبی ۲۰۲۲ + ویدیو

رسانه قطبنما: اگر امسال فرصت حضور در نمایشگاه گردشگری دبی را نداشتید، در این گزارش همراه «رسانه قطبنما» باشید، چند دقیقه در این رویداد بزرگ قدم بزنید و از برخی غرفه ها دیدن کنید.

نمایشگاه ATM دبی یا «بازار سفر عربی» (Arabian Travel Market)، یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای بین‌المللی گردشگری جهان، با هدف نمایش ظرفیت‌های تجاری خاورمیانه در بخش سفر و گردشگری از ۹ تا ۱۲ می ۲۰۲۲ (۱۹ تا ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱) به‌صورت حضوری برگزار شد. 

در نمایشگاه گردشگری دبی، هر ساله مقاصد گردشگری، شرکت‌های کوچک و بزرگ و استارت آپ های گردشگری از سراسر جهان گزینه‌های اقامتی، جاذبه‌های گردشگری، فناوری سفر، فعالیت‌های تفریحی، مسیرهای جدید خطوط هوایی و … را به نمایش می‌گذارند.

در سال ۲۰۲۲ نیز این نمایشگاه، با رشد ۱۰۰ درصدی در مقایسه با سال ۲۰۲۱، میزبان بیش از ۲۳ هزار بازدید کننده بود. در نمایشگاه امسال ۱۵۰۰ غرفه‌دار از ۱۵۸ کشور مختلف حضور داشتند.

«رسانه قطبنما»، به‌عنوان نخستین رسانه راهبردی و مجری تخصصی بازاریابی گردشگری و هتلداری ایران، امسال در رویداد بزرگ نمایشگاه گردشگری ATM دبی حضور داشت تا آخرین اخبار کنفرانس‌ها و سمینارها و رویدادهای جانبی این نمایشگاه را پوشش دهد.

«اشکان بروج»، مدیرعامل «رسانه قطبنما»، در قالب چند گزارش ویدیویی ما را به قلب یکی از مهم‌ترین رویدادهای گردشگری جهانی برده است.

محور اصلی نشست‌ها و کنفرانس‌ها 

یکی از مهم‌ترین نکات این بود که نمایندگان کشورهای مختلف با حضور در نمایشگاه گردشگری دبی ۲۰۲۲، قصد داشتند پس از رکود ناشی از همه‌گیری کرونا، بازار خود را بهبود بخشند. علاوه بر آن، در این نمایشگاه کنفرانس‌ها و نشست‌های بسیاری با تمرکز بر «تجربه» (Experience)، برگزار شد.

در این ویدیو، اشکان بروج درباره محورهای این نشست‌ها بیشتر توضیح داده:

درخشش سالن خاورمیانه

از سوی دیگر، سالن خاورمیانه در نمایشگاه ATM دبی ۲۰۲۲ جذابیت‌های ویژه‌ای داشت. تعدادی از جذاب‌ترین و بهترین غرفه‌های این نمایشگاه مانند عربستان سعودی، دبی، قطر، عمان و… در سالن خاورمیانه قرار گرفته بودند.  تا جایی که امسال غرفه عربستان سعودی با طراحی منحصربه‌فرد خود جزو بهترین غرفه‌های نمایشگاه گردشگری دبی شناخته شد.

همچنین ۳ پیشنهاد جذاب غرفه قطر در ATM دبی ۲۰۲۲، بازدیدکنندگان بسیاری را به سوی این غرفه جذب می‌کرد؛ غرفه‌ای که با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته خود سعی داشت، میزبانی از جام جهانی ۲۰۲۲ را به رخ بکشد. غرفه‌های عمان، ابوظبی، بحرین و اردن نیز هر یک با طراحی‌های متنوع و دیدنی خود از بازدیدکنندگان استقبال می‌کردند.

اگر به‌دنبال غرفه ایران در این نمایشگاه می‌گردید، باید بدانید ایران در نمایشگاه گردشگری دبی ۲۰۲۲ شرکت نکرد و تنها «هواپیمایی ماهان» با یک غرفه در این نمایشگاه حضور داشت.

مهم‌ترین پیام‌های ATM۲۰۲۲

بررسی‌های «رسانه قطبنما» در نمایشگاه ATM امسال نشان می‌دهد که هتل‌ های خاورمیانه به‌ویژه امارات، تمرکز بسیاری بر مباحثی نظیر دیجیتال‌سازی فرآیندها، شخصی‌سازی تجربه‌ها و استفاده از هوش مصنوعی و... داشتند.

نمایشگاه گردشگری دبی ۲۰۲۲ درحالی روز ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ به پایان رسید که گردهمایی‌ها و مذاکرات جانبی آن، فرصت‌های بسیاری را پیش پای بازار آسیب‌دیده گردشگری  گذاشت. 

در این ویدیو، اشکان بروج از تمرکز بر تحول دیجیتال در دنیای گردشگری امروز و نمود آن در جریان نمایشگاه ATM دبی ۲۰۲۲ گفته:

دیگر اخبار رویداد نمایشگاه گردشگری دبی را از «رسانه قطبنما» دنبال کنید.