خبر خوب برای مسافران جام جهانی قطر

رونمایی از اولین کشتی کروز مسافری میان ایران و قطر

رونمایی از اولین کشتی کروز مسافری میان ایران و قطر

رسانه قطبنما: مدیرکل دفتر گردشگری داخلی وزارت گردشگری اعلام کرد که طی چند روز آینده، از نخستین کشتی کروز خریداری‌شده از فرانسه در آب‌های خلیج فارس از مقصد بوشهر با ظرفیت ۱۷۰۰ نفر رونمایی می‌شود.

چندی پیش، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی نیز در راستای پشتیبانی از مسافران جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جذب گردشگر از این کشور در طول بازی های جام جهانی خبر داده بود که تا شهریورماه ۱۴۰۱ خط مسافری دریایی از طریق ۳ استان جنوبی کشور به مقصد قطر فعال خواهد شد. حالا، به گزارش خبرگزاری مهر، مصطفی فاطمی، مدیرکل دفتر گردشگری داخلی وزارت گردشگری، خبر داده که طی چند روز آینده نخستین کروز خریداری شده از فرانسه، با حضور وزیر گردشگری، در آب‌های خلیج فارس از مقصد بوشهر رونمایی می‌شود.

این کشتی ظرفیت حمل ۱۷۰۰ نفر و ۷۰۰ خودروی سواری و همچنین ظرفیت اقامت شبانه ۵۲۰ نفر را در هر سفر دریایی دارد. به‌گفته فاطمی، این کشتی فرانسوی مجهز به رستوران، سالن ورزشی، سینما و سایر امکانات رفاهی و تفریحی است و براساس برنامه‌ریزی‌ها، قرار است در مسیرهای مختلفی از جمله مسیر ساحلی خوزستان، بندرعباس و چابهار به گردشگران خدمات گشت دریایی ارائه دهد. 

به‌گفته مدیرکل دفتر گردشگری داخلی وزارت گردشگری، یکی از مهم‌ترین اهداف راه‌اندازی این کشتی، تردد و انجام سفرهای دریایی به مقصد قطر در زمان برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است. فاطمی معتقد است  که این کشتی می‌تواند گردشگران بسیاری را از قطر به ایران وارد کند. همچنین، امکان تردد گردشگران ایرانی نیز از طریق این کشتی وجود دارد؛ در این صورت مسافران ایرانی می‌توانند با هزینه کمتری برای تماشای مسابقات جام جهانی به قطر سفر کنند.

به گزارش «رسانه قطبنما»، با توجه به آنکه تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر صعود کرده است، بسیاری از هواداران قصد دارد بازی‌های جام جهانی را در کشور همسایه از نزدیک تماشا کنند. مهم‌ترین دغدغه این افراد، کسب اطلاع از شرایط سفر به قطر در دوران جام جهانی، دانستن درباره شرایط تور جام جهانی قطر و صفر تا ۱۰۰ یک سفر فوتبالی، شرایط ویزای قطر برای ایرانی ها و راه‌های آسان برای سفر به رویداد ورزشی مهم هستند.

در این راستا، مسئولان ایران نیز در تلاشند سفر ایرانی‌ها به جام جهانی قطر را به اشکال مختلف تسهیل کنند. به گزارش «ایرنا»، پیش از این، علی‌اکبر صفایی، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، اعلام کرده بود که با توجه به زیرساخت‌های مناسب در هرمزگان، بوشهر و خوزستان، این ۳ مسیر دریایی در این استان‌ها ایجاد خواهد شد.

به گفته او، تمرکز اصلی برای این نوع حمل‌ونقل از جزیره کیش خواهد بود. هم اکنون نیز ۲ شناور دریایی در این استان‌ها برای حمل‌و‌نقل و تردد ایمن مسافران به کار گرفته شده است و سعی می‌شود تا پایان شهریور شناورهای بیشتری در بنادر هدف به راه بیفتند. همچنین، تاکنون ۳ سند همکاری‌ مشترک حمل‌ونقلی در حوزه‌های بندری، دریایی و هوایی با کشور قطر به ثبت رسیده‌ است.

استاندار بوشهر نیز پیش از این عنوان کرده بود که علاوه بر فرودگاه‌های استان بوشهر، هم اکنون ۲ کشتی مسافری با ظرفیت ۴۰۰ صندلی و یک کشتی هتلی با ظرفیت هزار و ۵۰۰ صندلی، ۴۰۰ اتاق و پارکینگ ۷۰۰ دستگاه خودرو در این استان فعال است که می‌توانند در پشتیبانی از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به کار گرفته شوند.

قطر در آبان و آذرماه ۱۴۰۱ میزبان جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ خواهد بود. 

پیشنهاد «رسانه قطبنما»:

تور جام جهانی قطر: صفر تا ۱۰۰ یک سفر فوتبالی