مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد

با خودروی شخصی به جام جهانی قطر بروید

با خودروی شخصی به جام جهانی قطر بروید

رسانه قطبنما: مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرده است که با فراهم شدن امکان کاپوتاژ اتومبیل، ایرانیان می‌توانند برای تماشای مسابقات جام جهانی، با خودروی شخصی به قطر سفر کنند.

با توجه به صعود تیم ملی ایران به جام جهانی قطر ۲۰۲۲، بسیاری از ایرانیان علاقه‌مند به تماشای مسابقات جام جهانی در همسایگی ایران و به‌دنبال آن رزرو تور جام جهانی قطر هستند. همچنین برای بسیاری از افرادی که می‌خواهند مسابقات جام جهانی را از نزدیک تماشا کنند، تهیه بلیط جام جهانی قطر و همچنین شرایط سفر به قطر به یک دغدغه مهم تبدیل شده است. در این راستا، مقامات ایرانی در تلاشند که زیرساخت‌های لازم را برای تسهیل سفر ایرانیان به قطر و همچنین جذب تماشاگران خارجی به ایران فراهم کنند.  

پیش از این، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، از راه‌اندازی خط مسافری دریایی از طریق ۳ استان جنوبی کشور به مقصد قطر فعال خبر داده بود. به گزارش خبرگزاری مشرق، اکنون نیز حسین عباس‌نژاد، مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرده است که زیرساخت‌های بنادر برای راه‌اندازی خطوط دریایی میان ایران و قطر آماده است و با هماهنگی انجام شده امکان حضور در کشور قطر از خطوط دریایی فراهم شده و تماشاگران ایرانی جام جهانی می‌توانند با خودروی شخصی به دوحه سفر کنند. 

در این راستا، قرار است خطوط دریایی ویژه‌ای از جزایر و بنادر جنوبی ایران به سمت دوحه راه‌اندازی شود تا تماشاگران ایرانی و غیرایرانی حاضر در ایران بتوانند بدون هواپیما راهی قطر شوند و مسابقات جام جهانی را تماشا کنند. در حال حاضر برای انجام سفرهای دریایی به قطر، بندر بوشهر و جزیره کیش انتخاب و برای آن‌ها برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده است. مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی همچنین اعلام کرده که امکان تردد دریایی به قطر از بنادر دیگر نیز فراهم است و اگر تقاضا برای سفر زیاد باشد، این مسیرها نیز برقرار خواهند شد.

همچنین به گزارش ورزش سه، مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از تلاش برای کاهش هزینه سفر به قطر در زمان جام جهانی خبر داده است. به‌گفته او، تعیین نرخ به شرایط و مسائل مختلفی مربوط است، اما تلاش می‌شود حداقل قیمت بلیت نسبت به پروازها برای شناورها در نظر گرفته شود. البته نوع کشتی، زمان رفت و برگشت، تسهیلات و... در تعیین نرخ بلیت دخیل است. 

آخرین اخبار جام جهانی قطر ۲۰۲۲ را از «رسانه قطبنما» دنبال کنید.