آزمون جامع گردشگری ۶ خرداد ۱۴۰۱ برگزار می‌شود

تمدید مهلت ثبت‌نام آزمون‌ جامع گردشگری تا ۱۴ اردیبهشت

آزمون‌ جامع گردشگری

رسانه قطبنما: مدیر کل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه‌ریزی گردشگری، از برگزاری آزمون جامع گردشگری در روز جمعه ۶ خردادماه ۱۴۰۱ در ۳۱ استان کشور خبر داد. 

مهلت ثبت‌نام آزمون جامع سراسری گردشگری از روز چهارشنبه ۳۱ فروردین‌ آغاز و روز شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ به پایان می‌رسید اما به‌دلیل تاخیر برخی استان‌ها در تایید تقاضای فراگیران، مهلت این ثبت‌نام تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ تمدید شده است.

بنابر اظهارات برخی از فراگیران، با وجود بیشتر از یک هفته از ثبت‌نام در سامانه آزمون وزارت گردشگری، همچنان منتظر تایید استان مربوطه هستند و روند ثبت‌نام آن‌ها هنوز تکمیل نشده است. در همین راستا مدیر کل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه‌ریزی گردشگری در بخشنامه‌ای به استان‌ها و موسسات آموزشی تاکید کرده است که پس از پایان مهلت ثبت‌نام دیگر به هیچ درخواستی ترتیب اثر داده نخواهد شد.

آزمون جامع گردشگری در ۷ شاخه مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی، راهنمایان ایران‌گردی و جهان‌گردی، راهنمایان طبیعت‌گردی، راهنمایان زمین‌گردشگری، مدیریت عمومی تاسیسات گردشگری، کارشناس ارزیاب در طرح تطبیق ضوابط تاسیسات گردشگری و مدیر فنی طرح تطبیق ضوابط تاسیسات گردشگری به‌صورت مجزا برگزار خواهد شد. کارت حضور در جلسه آزمون نیز از روز دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ از طریق سامانه‌ «edutourism.ichto.ir»، توزیع خواهد شد.

به گفته مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه‌ریزی گردشگری، پیش‌بینی می‌شود حدود ۵ تا ۷ هزار داوطلب در این آزمون ثبت‌نام کنند. سال گذشته به‌سبب تشدید همه‌گیری کرونا، برخی از این آزمون‌ها از جمله کارشناس ارزیاب و مدیر فنی طرح تطبیق ضوابط تاسیسات گردشگری برگزار نشدند.

آخرین اخبار گردشگری را از «رسانه قطبنما» دنبال کنید.