بلیت هواپیما دو نرخی شد

بلیت هواپیما دو نرخی شد

رسانه قطبنما: بر اساس اعلام برخی از شرکت‌‌های هواپیمایی، از این پس نرخ بلیط پرواز در مسیرهای داخلی برای اتباع غیر ایرانی به‌صورت ارزی محاسبه می‌شود.

به گزارش ایسنا، این دستورالعمل در آذر ماه ۱۴۰۰ و بحبوحه‌ گرانی‌ بلیت‌ پرواز‌های مسیر داخلی، توسط دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی مطرح شد. طبق نامه دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی، نرخ بلیط هواپیما مسیرهای داخلی برای مسافران غیر‌ ایرانی متفاوت اعلام شد؛ به‌طوریکه سقف نرخ پروازهای داخلی زیر یک ساعت ۱۰۰ دلار و بیش از یک ساعت ۱۵۰ دلار تعیین شد.

طبق گفته مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن صنفی شرکت‌های هواپیمایی، محاسبه قیمت فروش بلیط به مسافران غیر ایرانی معادل قیمت «بیزینس‌کلاس» است. همزمان با ابلاغ این مصوبه به شرکت‌های هواپیمایی، مسافرانی که با گذرنامه بلیط خریداری می‌کنند، اتباع خارجی محسوب می‌شوند. 

بلیت هواپیما دو نرخی شد

حالا بعد از گذشت هفت ماه، تعدادی از شرکت‌های هواپیمایی به دفاتر خدمات مسافرتی و مراکز فروش بلیط اعلام کرده‌اند که از ابتدای تیر ماه ۱۴۰۱ نرخ بلیط هواپیما در مسیرهای داخلی برای اتباع غیرایرانی به‌صورت ارزی محاسبه شده است. 

بلیت هواپیما دو نرخی شد

شرکت‌های هواپیمایی در حالی به عرضه خدمات پرواز در مسیرهای داخلی به نرخ ارزی اقدام کرده‌اند که در روزهای اخیر زمزمه گرانی بلیط هواپیما بلند شده و سازمان هواپیمایی نیز چند بار به این شرکت‌ها اخطار داده است.

آخرین اخبار صنعت هواپیمایی را در وب‌سایت «رسانه قطبنما» دنبال کنید.