امکان پرداخت با رمزارزها برای مسافران جام جهانی در کیش

امکان پرداخت با رمزارزها برای مسافران جام جهانی در کیش

رسانه قطبنما: با نزدیک شدن به مسابقات جام جهانی قطر ۲۰۲۲، امکان استفاده از رمزارزها در ایران فراهم خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، جام جهانی قطر ۲۰۲۲، از ۲۱ نوامبر تا ۱۸ دسامبر ۲۰۲۲ (۳۰ آبان تا ۲۷ آذر ۱۴۰۱) در همسایگی ایران، کشور قطر برگزار خواهد شد. با توجه به صعود تیم ملی ایران به این رویداد بزرگ، بسیاری از هواداران ایرانی در پی خرید بلیط جام جهانی قطر ۲۰۲۲ و همچنین یافتن اطلاعاتی از رزرو تور جام جهانی قطر هستند؛ از سوی دیگر، مقامات ایرانی نیز از مدت‌ها قبل به‌دنبال ایجاد زیرساخت‌هایی برای حضور هواداران ایرانی در قطر و همچنین ورود تماشاگران خارجی به جزایر جنوبی ایران هستند.

در این راستا، عباس آشتیانی، مدیر انجمن بلاک‌چین ایران، به‌تازگی از احتمال استفاده از رمزارزها در ایران همزمان با برگزاری جام جهانی قطر، خبر داده است. به دلیل تحریم‌ها، گردشگران بین‌المللی امکان استفاده از ویزا کارت و مستر کارت را در ایران ندارند؛ به همین دلیل با توجه به احتمال ورود گردشگران بین‌المللی به جزیره کیش طی دوره برگزاری جام‌جهانی ۲۰۲۲، تصمیم گرفته شده است که امکان پرداخت‌های بین‌المللی از طریق رمزارزهایی نظیر بیت کوین برای گردشگران ورودی به جزیره کیش فراهم شود.

به‌گفته عباس آشتیانی، تا ۶ ماه آینده، زیرساخت‌های استفاده از رمزارزها در کیش آماده و استفاده از این فناوری به‌صورت آزمایشی در این جزیره امکان‌پذیر خواهد شد.

زمان اجرای پروژه

آشتیانی درباره برنامه‌‌ریزی اجرای این پروژه اعلام کرده که این پروژه با سفر رئیس‌ جمهور به قطر کلید خورد و بر اساس توافقی که بین دو کشور صورت گرفت، مراحل اجرایی شدن آن در حال پیگیری است. به‌گفته مدیر انجمن بلاک‌چین ایران، با توجه به زیرساخت‌های موجود و پیگیری‌های در حال انجام، می‌توان پیش‌بینی کرد که تا ۶ ماه آینده، این پروژه در حوزه پرداخت آماده بهره‌برداری خواهد بود.

آخرین اخبار جام جهانی قطر ۲۰۲۲ را از «رسانه قطبنما» دنبال کنید.